Mała czarna, czyli must have w szafie każdej kobiety

Można wyróżnić kilka takich elementów garderoby, które potrafiłyby się sprawdzić w szafie absolutnie każdej kobiety. Jednym z nich jest zdecydowanie mała czarna. Nie mówimy tu jednak o pobudzającym espresso, a o intensywnie czarnej kobiecej sukience, która zwykle wyróżnia się właśnie specjalną długością, bo kończy się nad linią kolan. Oczywiście długie czarne sukienki też są piękne, jednakże one nie są aż tak bardzo uniwersalne. Kreacje sięgające ziemi potrafią jednak ograniczać ruchy i nie są aż tak bardzo wygodne, a przy tym czasami wyglądają aż nadto strojnie, dlatego nieraz głupio je założyć czy to na luźniejsze wesele plenerowe odbywające się latem, czy to na randkę w klubie albo nawet i firmowe spotkanie w knajpie.

O małej czarnej, a więc sukience w kolorze czerni

A mała czarna to po prostu mała czarna – idealna ponadczasowa i super uniwersalna sukienka, która jest niczym białe płótno przygotowane do namalowania obrazu, czekające na to, aż nada się mu konkretnego charakteru i dopasuje do swoich własnych potrzeb. W ostatnim czasie na portalu www.femine.pl przedstawiona została historia sukienek w kolorze czerni, a także kolejne etapy jej popularności w różnych okresach. Dodatki, fryzura i makijaż błyskawicznie zmieniają wizerunek kreacji. W zależności od tego, na jaką okazję przygotowywana jest stylizacja, trzeba będzie uzupełnić ją w inny sposób. Czarna sukienka, która ma stać się podstawą bardzo oficjalnego stroju, najlepiej zgra się z lekką biżuterią wykonaną ze złota lub srebra, a także włosami spiętymi w gładkiego koka oraz klasycznymi czarnymi bądź beżowymi szpilkami. Jeżeli natomiast stylizacja ma mieć luźniejszy charakter, można rozpuścić włosy, zamienić szpilki na koturny z ćwiekami, a na ramiona zarzucić oversizową kurtkę skórzaną czy nawet… dżinsową katanę!

Naprawdę ciężko byłoby wymyślić bardziej uniwersalną propozycję stroju damskiego od krótkiej czarnej sukienki. Nie dość, że za sprawą dobrych dodatków potrafi ona dopasować się do absolutnie każdego wydarzenia, to jeszcze do tego potrafi dopasować się do każdej kobiety. Czerń pasuje wszystkim typom urody i wszystkim sylwetkom. Jej dodatkowym atutem jest to, że nieraz działa wyszczuplająco i wysmukla całą figurę.