Jakie torebki powinny pojawić się w twojej szafie?

Kobiety uwielbiają dodatki i to właśnie na nie potrafią przeznaczać największe pieniądze. Nawet jeśli niespecjalnie interesujesz się modą i rzadko kiedy chodzisz na typowe zakupy odzieżowe, najprawdopodobniej od czasu do czasu zdarza ci się uzupełnić garderobę jakimś drobniejszym artykułem, czyli chociażby nową torebką damską. Torebki damskie są naprawdę świetne. Każda z nich potrafi zmienić wygląd stylizacji o sto osiemdziesiąt stopni. Z tego właśnie względu warto mieć ich w szafie przynajmniej kilka. Mając większy wybór, zawsze znajdziesz w szafie coś, co będzie pasować do stworzonego właśnie stroju.

„Coś” do noszenia na co dzień


Najczęściej będziesz sięgać po torebki przeznaczone do noszenia na co dzień, czyli torebki o dość dużych gabarytach, wykazujące się sporą pojemnością. Kupując coś takiego, kieruj się praktycznością dodatku. To oczywiste, że chcesz, by twoja torebka dobrze się prezentowała, jednakże nie możesz traktować jej designu priorytetowo i przymykać oka na nie do do końca praktyczne wnętrze czy niewielką ilość dodatkowych kieszeni. Z tego dodatku będziesz korzystać codziennie. Będziesz zabierać go ze sobą i na weekendowy wypad ze znajomymi, i na zakupy, i na kawę z koleżankami. Dzienna torebka damska musi być przede wszystkim funkcjonalna, a za tę funkcjonalność odpowie jej budowa, a zwłaszcza wnętrze i ilość różnych przegród i kieszonek. Zwróć też uwagę na to, czy wnętrze torby można normalnie zamknąć na zamek. Dzięki temu twoje rzeczy zostaną dużo lepiej zabezpieczone.

Torebki na specjalne okazje


Na co dzień będziesz się posługiwać właśnie tymi większymi torebkami, ale ciężko by było, abyś zabierała je ze sobą na wieczorne randki z ukochanym, do teatru czy jakiekolwiek inne wyjścia bądź spotkania towarzyskie. Przy takich okazjach lepiej sprawdzają się mniejsze, wręcz mikro torebki. Mogą być noszone bezpośrednio w dłoni albo przekładane przez ramię. Czasami zawierają cieniutkie paski, innym razem wyposażane są w urocze łańcuszki, które wręcz wchodzą w rolę dodatkowej biżuterii i często celowo bywają łączone kolorystycznie z naszyjnikami, wisiorkami albo kolczykami. Mała torebka może mieć formę klasycznej kopertówki. Nie szalej tylko za bardzo z jej kolorem, zwłaszcza jeśli nie chcesz kupować kilku tego rodzaju elementów. Najbardziej uniwersalną kopertówką zawsze będzie ta czarna. Czerń doskonale łączy się ze wszystkimi możliwymi barwami, a przy tym wszystkim jest jednym z najbardziej eleganckich kolorów. Sprawdź ofertę sklepu z torebkami damskimi Bella’s Bag.

Lekkie torby na lato


O dziwo torebki damskie bywają też dostosowywane do panujących pór roku. Zimą i jesienią będziesz bardziej skłonna sięgać po te skórzane. Czasem zrobisz to podświadomie, nawet tego nie dostrzegając. Po prostu gdy na dworze robi się chłodno, ciemno i ponuro, zaczynamy momentalnie zakładać na siebie grube wełniane swetry i ciężką odzież wierzchnią, a do tego rodzaju elementów garderoby dużo bardziej pasuje naturalna skóra niżeli jakikolwiek miękki materiał. Inaczej z kolei będą prezentować się torebki letnie, a to właśnie o nich w tym momencie wypadałoby wspomnieć. One wręcz powinny być lekkie i luźne. Nie mogą zbyt wiele ważyć, bo najczęściej będą wyładowywane sporą ilością rzeczy, które zabierzesz ze sobą na plażę lub basen. Bardzo modna letnia torebka damska to także wiklinowy koszyczek. Nie musisz go nosić wyłącznie na leśne pikniki. Śmiało uzupełniaj nim właśnie miejskie stylizacje – one wręcz domagają się takiego nieoczywistego przełamania.

Sportowy styl wraca do łask


Na sam koniec wspomnimy jeszcze o totalnym przeciwieństwie torebek, czyli o sportowych plecakach, uwielbianych przez wszystkie miłośniczki aktywnego stylu życia. Jeżeli absolutnie żadna torebka damska nie jest w stanie przypaść ci do gustu, nie zmuszaj się do noszenia czegoś, czego wcale nie chcesz nosić. Plecaki też mogą bardzo dobrze się prezentować. Styl sportowy znów wrócił na salony i dzięki temu uległ wyraźnej przemianie, która pozwoliła mu fantastycznie wyglądać.