Dlaczego każda kobieta powinna mieć kilka modeli torebek?

Minimalizm to bardzo zdrowe podejście do życia i czasami naprawdę wystarczy nam tylko jeden model torebki na całe życie, ale musi być on bardzo mądrze przemyślany i dobrany ściśle pod nasz styl życia. Jednak jeśli często kupujesz pod wpływem impulsu, a w twojej szafie jest już kilka modeli, warto zastanowić się, czy nasza kolekcja wymaga uzupełnienia. Warto mieć bowiem kilka opcji na różne nieoczekiwane okazje.

Model powinien zależeć od okazji


Zależnie od tego, gdzie i na jakie wydarzenie się wybieramy, przyda nam się inny model torebki. Wynika to nie tylko z obowiązującej mody czy tradycji, ale także z naszej własnej wygody. Na wycieczkę nad jezioro na pewno powinnyśmy wybrać coś innego niż na wesele naszej najlepszej przyjaciółki. Okazja powinna definiować to, jaką torebkę ze sobą zabierzemy. I nie chodzi tu o to, żeby pasowała nam do naszej stylizacji, ale żeby wpisywał się mniej więcej w podniosłość wydarzenia. Nie zabierzemy ze sobą nerki na pogrzeb, tak samo jak nie zabierzemy torebki na smartfon na wycieczkę po górach ze znajomymi.

Nigdy nie wiesz, co będzie trzeba przenieść


Torebki są przeważnie podporządkowane temu, co się w nich nosi. Przyjrzyj się tym, które już posiadasz i zdecyduj, czy jesteś przygotowana na każdą ewentualność. Czy możesz przenieść dokumenty do pracy albo koperty na pocztę bez martwienia się, że dotrą na miejsce pogniecione i pobrudzone? Albo czy masz mniejszą torebkę, na wypadek, gdybyś wychodziła tylko z kluczami, dokumentami i okularami przeciwsłonecznymi. Jeśli masz wrażenie, że czegoś Ci brakuje i nie jesteś w stanie znaleźć dla tego żadnej alternatywy, to dobrze było znaleźć torebkę, która sprawdzi się u Ciebie w każdej sytuacji.

Nie każdy model pasuje do każdej stylizacji


Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, które przywiązują ogromną wagę do dodatków, na pewno zauważyłaś, że nie każda torebka pasuje do twoich stylizacji. Powinna być ona ich dopełnieniem, a często się z nią gryzie albo zbyt wyróżnia się na tle reszty. Jeśli nie chcesz wydawać fortuny na tysiąc torebek do każdego stroju, postaw na torebki uniwersalne, które pasują do większości ubrań, które posiadasz. Może to być klasyczna biała torebka z czarnym akcentem albo beżowy model, który doskonale wpisze się w biurowe stylizacje. Pamiętaj jednak, że torebka musi być w pierwszej kolejności funkcjonalna.

One Comment on “Dlaczego każda kobieta powinna mieć kilka modeli torebek?”

  1. Wychodzę z założenie, że w mojej szafie powinny się znaleźć co najmniej 2 torebki. Jedna na codzienne wyjścia na miasto, oraz druga na specjalne uroczystości.

Komentarze wyłączone.