Odzież treningowa

Wybór odpowiedniego stroju do fitnessu może być niezwykle dużym wyzwaniem. Jeśli zależy nam na treningu w wygodnym ubraniu, który jednocześnie nie będzie sprawiał dyskomfortu, powinniśmy przejrzeć szereg dostępnych na rynku ofert. Pozorne bogactwo możliwości nie sprawia jednak, że faktycznie znajdujemy to, czego nam potrzeba. Z tym problemem szczególnie często mogą się spotkać osoby noszące tzw. rozmiar plus size. Niezwykła trudność w znalezieniu odpowiedniego stroju do ćwiczeń prowadzi m.in. do rezygnacji z ćwiczeń spowodowanych brakiem komfortu, niechęcią do prezentowania się w ubraniach, które wyraźnie podkreślają zbyt obłe kształty. Na szczęście dostrzec można, że oferta plus size na rynku przechodzi wyraźną przemianę i to w dobrym kierunku.

Czym kierować się przy szukaniu odzieży sportowej plus size?

Dostrzec to można gołym okiem, jeśli porówna się oferty jeszcze sprzed kilku lat z tym, co obecnie można otrzymać na rynku. W przypadku odzieży plus size coraz częściej swoją ofertę zaczęły prezentować największe marki, wśród których znaleźć można Ellesse, a także inne marki, które dostrzegły palący problem niedoboru większych rozmiarów ubrań.

Wygoda najważniejsza – odzież plus size

Stawianie na ubrania plus size jest istotne, jeśli zależy nam na tym, aby trening był wygodny. Zbyt obcisłe, nazbyt dopasowane ubrania wyraźnie temu przeszkadzają. Dlatego też odzież plus size została zaprojektowana tak, aby uwzględniać specyfikę osób o nieco większych rozmiarach. Można to dostrzec m.in. w przypadku koszulek, które są zaprojektowane tak, aby ich tył był wydłużony, a krój luźniejszy. Sprawia to, że są bardziej elastyczne i w zadowalający sposób dopasowują się do sylwetki osoby je noszących. Co więcej, nie ograniczają ruchów, nawet tych intensywnych, wykonywanych podczas bardziej absorbujących treningów.

Nie tylko plus size

Potrzeba posiadania odpowiedniej, dobrze dobranej odzieży sportowej nie dotyczy wyłącznie osób plus size. Również początkujący sportowcy o nieco mniejszej sylwetce mogą skorzystać na tym, co oferuje m.in. Ellesse. Luźniejszy krój stroju treningowego jest szczególnie istotny, jeśli chcemy czuć wygodę, komfort i pewność, że z powodzeniem będziemy mogli kontynuować nasz trening. W każdym przypadku kluczowe jest odpowiednie dobranie stroju do naszych osobistych preferencji, a także wymagań.

Sportowe ubranie – o czym pamiętać?

Stawiając na odpowiednie ubranie sportowe, należy uwzględnić szereg czynników. Warto zdecydować się na ubrania, które:

  • Są przewiewne,
  • Są antybakteryjne, czyli nie stwarzają dobrych warunków dla mnożenia się bakterii,
  • Chronią przed działaniem czynników zewnętrznych,
  • Są dopasowane do warunków zewnętrznych.

Zwłaszcza ostatni czynnik powinien być uwzględniany, jeśli trenujemy przez cały rok. Nieraz może się okazać, że w zimniejszym okresie przyda się jakaś bluza, która sprawdzi się podczas treningu. Jednocześnie w trakcie lata warto postawić na przewiewne, ograniczające potliwość stroje. Dzięki temu trening będzie komfortowy zarówno w przypadku osób o kształtach regularnych, jak i dla plus size.